pondelok, január 22, 2018
04december

4. Poľana Cup Detva (1.-2.12.2017)

4. Poľana Cup Detva (1.-2.12.2017)

Máme za sebou ďalší súťažný víkend. Tento krát sa preteky konali v piatok a sobotu pod Poľanou v meste Detva. Zastúpenie nášho klubu na týchto pretekoch bolo naozaj vysoké a opäť nám neušli medaile. Poďme však po poriadku...

Preteky v piatok ráno otvárala kategória Basic mladšie, kde sme mali našu Emilly. Emilly si počíňala veľmi dobre a za svoju jazdu získala 11, 97 boda a celkovo sa umiestnila na 5. mieste z 13 súťažiacich.

Pokračovali sme hneď kategóriou Basic staršie, kde medzi sebou súťažilo 20 pretekárov z celého Slovenska. Z nášho klubu KK Iskra BB sa v tejto kategórii zúčastnilo 6 pretekárov.

 Ako prvá z našich pretekárok nastúpila na ľad Romanka Habalová, ktorá poctivo dotrénovala axla a teda mohla rátať s vyšším počtom bodov. Romanka nesklamala a zaradený axel jej vyšiel výborne za čo získala 19,20 boda a celkovo sa umiestnila na 7 mieste. Hneď za Romankou vyštartovala Lucka Matejková. Lucku zradili piruety a za svoju jazdu získala 17,85 boda a umiestnila sa na 11. mieste. Nicol zajazdila svoj štandard a získala 20,10 boda a umiestnila sa na peknom 4. mieste. Nasledovala ďalšia rozjazdka a v nej naši traja pretekári. Prvá z trojice štartovala Nellka so zaradeným dvojitým salchowom. Napriek tomu, že na rozjazdke ho skákala výborne, v jazde jej už nevyšiel a nasledoval pád. Nellka sa teda musela uspokojiť len so 18,72 bodmi a umiestnila sa na 9. mieste. Po Nellke nastúpil jediný chlapec v tejto kategórii Dalibor. Dalibor si bodovo polepšil a získal 8,31 boda a umiestnil sa na 20.mieste. Posledná z našej výpravy v tejto kategórii vystúpila na ľad Sofka Daubnerová. Sofka zajazdila svoju jazdu výborne a získala 24,09 boda a umiestnila sa na krásnom 2. mieste.

V kategórii Silver mladšie sa predstavila Lujza, ktorá obsadila 10. miesto a získala 16,51 boda.

Saška Rumanovská si vo svojej kategórii Nádeje dievčatá 8 počíňala výborne. Obávaný dvojitý tulup predviedla na výbornú, avšak záverečná pirueta ju zradila a Saške tým pádom ušlo zlato. Saška sa umiestnila na 3. mieste a získala 22,34 boda.

Aj v kategórii IK Gold staršie sme získali cenný kov. Lucka Straková sa umiestnila na 2. mieste a za svoju jazdu získala 36,96 boda.

Rovnako nesklamala ani Barborka Jelínková, ktorá vo svojej kategórii IK Silver staršie získala 3. miesto a 27,71 boda.

Piatok večer patril starším žiačkam. Za náš klub sa v tejto kategórii zúčastnili 3 pretekárky: Barborka, Emmka a Eliška. Všetky tri dievčatá boli vyžrebované v jednej rozjazdke a ako prvá išla Barča.  Barča za svoj bezchybný krátky program získala 25,44 boda a priebežne sa umiestnila na 7.mieste. Ako ďalšia štartovala Emmka, ktorej nevyšla kombinácia a za svoj krátky program získala 25,97 boda a priebežne bola na 6. mieste. Posledná z trojice štartovala Eliška. Eliškine nohy zviazané veľkou trémou si robili čo chceli. Prišli pády a Eliška získala 13,09 boda a priebežne bola na 18.mieste. Staršie žiačky pokračovali vo svojom programe aj v sobotu večer a predviedli svoje voľné jazdy. Najlepšie sa darilo Emmke, ktorá celkovo získala 70,83 boda a celkovo sa umiestnila na 4. mieste. Barča do svojej voľnej jazdy zaradila aj dvojitého axla, ktorý vyzeral nádherne, avšak rozhodcovia odhalili malé chybičky. Barča získala 66,17 boda a umiestnila sa na 9. mieste. Eliške sa v sobotu darilo viac ako v piatok a tento krát udržala nohy pod kontrolou a jazdu dojazdila bez pádu. Získala 42,17 boda a umiestnila sa na 18 mieste.

Piatok po dievčatách nastúpili starší žiaci. Kategória zbehla veľmi rýchlo, keďže sa jej zúčastnili len dvaja pretekári. Nášmu Markovi sa darilo výborne a celkovo získal 84 bodov a obsadil 1. miesto.

Záver patril Juniorkám a našej Viky. Viktorke sa na preteku darilo. Získala 81,70 boda a celkovo sa umiestnila na 7.mieste.

Sobota ráno patrila našim dievčatám z kategórii Nádeje dievčatá 9. Predstavila sa Emka Hollá, ktorú zradili dva dvojité skoky a teda získala 21,36 boda a umiestnila sa na 9. mieste. Zuzke Tončíkovej tiež celkom jazda nevyšla, získala 20,85 boda a celkovo sa umiestnila na  10.mieste.

V sobotu sa lepšie darilo našim Mladších žiačkam 11. Najlepšie sa umiestnila Saška Primusová, ktorá získala 32,69 boda a umiestnila sa na peknom 4. mieste. Adelka zajazdila svoj rekord a s počtom bodov 26,44 boda sa umiestnila na 7.mieste.  Trénerku určite potešila aj Simonka, ktorá za svoju jazdu získala 25,23 boda a umiestnila sa na 8. mieste.

Sobota patrila aj Lili Šimončíkovej, ktorú dva pády odsunuli na 5. miesto s počtom bodov 30,13.

Aj na týchto pretekoch ukázali naše dievčatá nie len vynikajúce športové výkony, ale hlavne svoje priateľstvá a súdržnosť. Ich tenké, ale silné hlásky sa ozývali štadiónom, keď sa navzájom povzbudzovali a dodávali si odvahu.

Ďalší víkend sa chystáme do Žiliny. Opäť vyrážame v hojnom počte a tak nám držte palce... :)

 

Videní: 98